اخبار
یکشنبه 18 مهر 1395
تعداد بازدید: 286
تعداد نظرات: 0

نوجوانان آباده ای درس شیرین شهادت طلبی حضرت قاسم(ع) را آموختند.

نوجوانان آباده ای درس شیرین شهادت طلبی حضرت قاسم(ع) را آموختند.
همزمان با ششمین روز از ماه محرم مراسم سوگواری حضرت قاسم (علیه السلام) با حضور دانش آموزان پسر مدارس آباده به کوشش بسیج دانش آموزی و اداره آموزش و پرورش در هیات فاطمیه این شهر برگزار شد.
به گزارش آباده‌نما، در همایش حسینی که در ششمین روز از ماه محرم در محل هیات فاطمیه برگزار شد، دانش آموزان پسر مدارس آباده هم نوا با قاسم بن الحسن لبیک یا حسین سر دادند.
در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی  امام جمعه آباده با اشاره به حدیث معروف پیامبر در وصف امام حسین(ع) گفت: «حسین منی وانا من حسین»  یعنی راه و روش من با امام حسین(ع) یکی است و روش زندگی امام حسین(ع) روش زندگی من است.
وی راه سعادتمندی مردم  را در پرتو امامت برشمرد و تصریح کرد: معاویه با درک این موضوع بدعتی (چیزی که بعد از پیامبر به دین اضافه کند یا کم کند)در دین اسلام بنا نهاد که امروز شیعیان هنوز در عزادی آن سوگوارند و آن هم اینکه  به جای امامت، خلافت را باب کرد.
امام جمعه آباده شهادت حضرت قاسم(علیه السلام) را دفا ع از امام زمانش عنوان کرد و افزود: حضرت قاسم یک نوجوان 13 ساله بود که در رکاب امام زمانش جان شیرین خود را بخاطر دین و اعتقادش زیر لگد سم اسب ها فدا کرد و شما نوجوانان باید در تمام مراحل زندگی خود، خط فکری و روش حضرت قاسم بن الحسن (علیه السلام)  که دفاع از حریم امامت و ولایت است را دنبال کنید.
در ادامه دانش آموزان در سوگ نوجوان کربلا به عزاداری پرداختند و اشک ماتم ریختند.
تصاویر
  • نوجوانان آباده ای درس شیرین شهادت طلبی حضرت قاسم(ع) را آموختند.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت