اخبار
شنبه 10 مهر 1395
تعداد بازدید: 171
تعداد نظرات: 0

استقبال از محرم با مراسم چاوش خوانی در اباده

استقبال از محرم با مراسم چاوش خوانی در اباده
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آباده از استقبال از محرم با برگزاری آیین چاووش‌خوانی توسط هنرمندان انجمن آئینی سنتی تعزیه در نقاط مختلف این شهرستان خبر داد.
به گزارش صبح آباده ، علی‌اکبر عرب‌شیبانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آباده ماه محرم و ایام عزای سالار شهیدان امام حسین (ع) را فرصتی مناسب برای تجدید نیروی معنوی و اعتقادی درونی انسان‌ها خواند و از استقبال از محرم با برگزاری آیین چاووش‌خوانی با هنرنمایی هنرمندان انجمن آئینی سنتی تعزیه در نقاط مختلف این شهرستان خبر داد.
وی از راه‌اندازی انجمن هنرهای آیینی تعزیه در آباده با حضور پیشکسوتان تعزیه، سرپرست گروه‌های نمایشی و هنرمندان این عرصه سخن گفت و با اشاره به برگزاری آیین چاووش‌خوانی استقبال از محرم با همت پیشکسوتان و پیرغلامان اهل‌بیت (ع) در سطح این شهرستان عنوان داشت: برگزاری این آیین توسط انجمن آیینی سنتی تعزیه آباده، نخستین فعالیت رسمی این انجمن پس از تشکیل آن است.
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آباده با اشاره به برگزاری آیین چاووش‌خوانی محرم که امروز با هنرنمایی تعزیه‌خوانان شهر بهمن در امامزادگان احمد و جعفر (ع) این شهر برگزار شد تصریح کرد: این آیین روز شنبه در محل هیات زینبیه (س) آباده و روز یکشنبه در محل هیأت حضرت زینب (س) شهر صغاد برگزار خواهد شد.
تصاویر
  • استقبال از محرم با مراسم چاوش خوانی در اباده
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت